Kanalizasyon Açma - Ozan Altyapı Tesisat

İş yerleri, evler ve diğer mekânlarda yer alan tüm gider boruları bir noktadan sonra kanal boruları ile birleşir. Bu borular atık su ve diğer maddeleri borular yardımı ile kanalizasyona taşır. Taşıma işlemi sırasında borulardan birinde oluşabilecek bir tıkanma büyük bir sorun haline gelebilir. Ancak en büyük sorun burada kanalizasyon tıkanmalarıdır. Kanalizasyon açma işlemi tıkanıklığın fark edilmesi halinde hızlı bir şekilde yapılmaz ise bu durum binalara ve çevreye oldukça büyük zararlar verebilmektedir. Firmamız olarak sizlere sunduğumuz kanalizasyon açma işlemi kapsamında, İstanbul kanalizasyon açma işlemi gibi hizmet götürmekteyiz. Hizmet kapsamında tüm ekibimiz profesyonel bir şekilde hizmet vererek sizleri ve çevreyi korumaktadır.

Kanalizasyon sistemlerinde önemli olan bir diğer durum ise tıkanma nedenleridir. Kanalizasyon tıkanmaları doğal yollarla ya da kanalizasyona taşınan atıklar nedeniyle oluşmaktadır. Bu nedenle tıkanıklık nedeninin iyi bir şekilde belirlenmesi oldukça önemlidir. Kanalizasyon tıkanma nedenleri nedelerdir? İşte sizler için bu soruya cevap vermekteyiz.

Kanalizasyon Tıkanma Nedenleri

Tıkalı kanalizasyon açma işlemlerinde ilk olarak tıkanma nedeni belirlenmelidir. Tıkanma farklı nedenlerle ortaya çıkan bir durumdur. Kanalizasyon yapımı sırasında da ortaya çıkabilen bu durumda ilk olarak yapım durumunun kontrolü sağlanmalıdır. Genel kanalizasyon tıkanmalarına bakıldığında ise;

  • Tuvaletlere atılan yabancı cisimler
  • Usta hataları
  • Tuvalete katı atık cisimlerin atılması
  • Lavabo içerisine atılmakta olan yabancı cisimler
  • Gider borularına dökülen yağlar

Bu maddeler kanalizasyon ve aynı zamanda boru tıkanmalarına neden olan durumlardan bazılarıdır. Tıkalı kanalizasyon işlemlerinde bu durumlardan hangisi var ona bakılarak doğru bir işlem yapılmalıdır. Özellikle Bağcılar tıkalı kanalizasyon açma işleminde yer alan dar sokaklara dahi hizmet verebilmek adına kanalizasyon yapımı incelenmeli ve işlem bu durumuna uygun olarak yapılmalıdır.

Kanalizasyon Yapımı

Tüm şehri etkileyen en büyük durumlardan birisi kanalizasyon yapımıdır. Kanalizasyonlar çevrede bulunan her konutun atık sularının bağlandığı bölgedir. Bu bölgede tıkalı kanalizasyon açma işlemi yapılabilmesi için kanalizasyon yapımının doğru olması önemlidir. Yanlış bir şekilde yapılmış olan kanalizasyonlar da tıkanma işlemi gerçekleşmesi halinde oldukça uğraşılmaktadır. İstanbul tıkalı kanalizasyon açma işlemi kapsamında yanlış bir kanalizasyon yapımı söz konusu olması halinde kanal yapısı belirlenerek işleme başlanacaktır.

Doğru bir kanalizasyon yapımı hem çevreyi hem de tıkanma sonucunda yapılacak çalışmaları en iyi şekilde etkileyen durumlardan biridir. Kanalizasyon yönetmeliğine göre atık suların yer aldığı bu bölgelerle diğer alanların bağlantısının doğru yapılması ve kanalizasyon yapım sırasında herhangi bir hasar verilmemesi en büyük esaslardan biridir.

Kanalizasyon Arızası

Tıkalı kanalizasyon açma işlemlerine genel olarak bakıldığında kanalizasyon arızası tanımı da yapılabilir. Çevreye zaman içerisinde kötü kokular yayılması ya da kanalizasyonda yer alan atık suların çevreye yayılması bir kanalizasyon arızasıdır. Kanalizasyon arızası sırasında ilk olarak evler hedef alanlardan biridir. Özellikle bodrum katları ve giriş katlar kanalizasyon arızası nedeniyle çevreye yayılan atık sulardan su basma problemi yaşayabilir.

İstanbul kanalizasyon açma işlemlerinde olduğu gibi kanalizasyon arızası olarak bilinen bu problemde daima etkili ve profesyonel bir hizmet sunmaktayız. Hizmetimiz kapsamında herhangi bir canlı ya da çevre de herhangi bir ev zarar görmeden hızlı bir şekilde tüm işlemleri yapmaktayız.

Tıkalı Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon yapımı ya da kanalizasyon arızası sırasında günümüz teknolojisine uyan yöntemler kullanılmaktadır. Tıkalı kanalizasyon kapsamında da kullanılmakta olan bu yöntem kanalizasyon içerisindeki tıkanıklık nedenini bularak ona göre işlem uygulanmaktadır. İlk öncelik bu tarz tıkanmalarda daima nedenini saptamaktır. Bundan dolayı günümüz teknolojisi ve ihtiyaçlarına karşı üretilen kameralı robotlar tıkalı kanalizasyon açma işleminde kullanılmaktadır.

Kameralı robotlarda ilk olarak kamera ile kanalizasyon içerisine bakılmaktadır. Kanalizasyon içerisi doğru bir şekilde tarandıktan ve neden saptandıktan sonra işlem başlatılarak robot kullanımı sağlanmaktadır. Robot ile birlikte katı bir cisim nedeniyle tıkanma saptanmışsa ona göre bir aparatla değilse farklı bir aparat ile işlem yapılır. Tıkalı kanalizasyon açma işlemi bittikten sonra tekrar bir kontrol yapılarak kanalizasyon içerisinde herhangi bir tekrar tıkanmaya neden olabilecek bir cisim olup olmadığı detaylı bir şekilde kameralı robotlarla kontrol edilir.

Hemen Ara
WhatsApp