Lavabo Açma - Ozan Altyapı Tesisat

Tesisat sistemleri doğru yapılmaması ya da zamanla kullanıma bağlı olarak sizlere zorluk çıkartabilir. Bu durum karşısında oldukça farklı zamanlar ve kullanım dışı kalan alanlar nedeniyle istenmeyen durumlar ortaya çıkacaktır. Kullanım nedeniyle oluşan tıkanıklık karşısında sizlere açma ve temizleme hizmetleri sağlanmaktadır. Hizmet kapsamında oluşan tıkanıklık nedeniyle lavabo açma işlemlerini İstanbul’un tüm ilçelerinde gerçekleştirmekteyiz. İşlemlerimizi yaparken tamamen detaylı ve tesisata zarar vermeden tüm işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Bu noktada lavabo tıkanıklıklarına bakıldığında merak edilen bir konudur. Lavabo neden tıkanır? Nasıl lavabo açılır? Gibi sorular herkesin merak ettiği sorulardır. Sizler için bu soruları en iyi ve detaylı şekilde cevaplayarak kafanızda yer alan soruları cevaplamaktayız.

Lavabo Tıkanmaları

Lavabolar kullanımı en fazla olan alanlardan biridir. Mutfak lavabosu ve tuvalet lavabosu tıkanıklık bakımından farklı şekillerde tıkanır. Bu nedenle her bölgeye ayrı bir işlem yapılmaktadır. Mutfak lavabosu genel olarak yemek ve diğer atıklar nedeniyle tıkanma meydana getirmektedir. Ancak genel olarak mutfak lavabo tıkanıklığı nedenlerine bakıldığında;

  • Yağ ve diğer yemek atıklarının lavabo içerisine atılması ile lavabo tıkanıklığı
  • Kireçlenme ile lavabo boruları içerisinde çap daralması ile oluşan tıkanıklık

Bu durumlar kullanıma bağlı olarak gerçekleşen lavabo tıkanıklığıdır. Lavabo tıkanıklığı açma işlemleri ise bu durumlar temel alınarak yapılmaktadır. Lavabo tıkanıklıklarında mutfak gibi banyo ve tuvaletlerde en çok kullanılan alanlardandır. Tuvalet lavaboları tıkanma sebepleri ise;

  • Tıraş sırasında dökülen tüylerin lavaboyu tıkaması
  • Mutfak lavabosunda olduğu gibi kireçlenmeye bağlı olarak lavabo tıkanıklığının oluşması

Lavabo tıkanıklığı açma işlemleri bu durumlar temel alınarak yapılmaktadır. Bu durumlar kullanıcı bazlı olması nedeniyle dikkat edilerek lavabo tıkanıklığının önüne geçilebilir. Kireçlenme durumunun önüne geçilmesi her zaman mümkün olmayabilir ancak diğer durumlar daha dikkat edilebilir durumlardır. Kullanıcı ve kullanım durumları dışında farklı nedenlerle de lavabo tıkanmaları gerçekleşmektedir. Kronik bazlı lavabo tıkanıklıkları açma işlemlerinde inşaat sırasında inşaat atıklarının lavabo içerisinde atılması ya da düşmesi sonucu oluşan tıkanıklıklara bakılmaktadır. Bu durum tamamen kullanıcıdan uzak durumdur.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı nedeni belirlenmesi oldukça önemli bir işlemdir. Bu durum belirlenmesi halinde sizlere farklı seçenekler sunulacaktır. Ancak profesyonel bir lavabo açma işleminde robotla lavabo açma yöntemi kullanılmaktadır. Lavabo açma işlemleri sırasında kullanılan kameralı sistem ilk olarak lavabo içerisinde tıkanıklığın neden olduğunu belirler. Daha sonra robotla lavabo açma işlemine geçilerek lavabo içerisi temizlenmesi işlemine geçilir. Bu işlem daha profesyonel ve daha eski yapılı binalarda oldukça etkilidir. Bilindiği gibi Avrupa bölgesi oldukça fazla eski binalara sahiptir. İstanbul lavabo açma işlemleri sırasında robotla lavabo açma oldukça etkili ve lavabo kırma ya da tesisata zarar vermeden işlem yapılmaktadır.

Lavabo açma yöntemlerine bakıldığında doğal yöntemlerde oldukça sık kullanılan yöntemler de yer almaktadır. Ancak bu yöntemler lavabo tıkanıklığı açma konusunda zarar verebilecek türden durumlar da içermektedir. Bu nedenle yapılması halinde dikkat edilerek yapılması gerekmektedir. Doğal lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerine bakıldığında ise;

Karbonat ve sirke kullanımı

Lavabo açma teli

Lavabo açıcı

Lavabo açma pompası

Bu yöntemler doğal oldukları kadar tehlikeli yöntemlerle de doludur. Kimyasal maddelerin yer aldığı bu yöntemlerin kullanılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmediği takdirde bu maddeler lavabo ve tesisata zarar verebilir. Bu dururumda sizlere ekstra bir masraf çıkartabilmektedir. Bundan dolayı lavabo tıkanıklığı açma işlemi için profesyonel bir yardım almanız önemlidir.

Günümüzdeki lavabo açma yöntemlerine bakıldığında kullanılmakta olan robotla lavabo açma işlemi oldukça önemli bir konumdadır. İstanbul lavabo açma açma işlemleri sırasında yer alan eski ve modern tipli binalardaki her tesisata uygun olarak yapılan işlemde, tesisat herhangi bir zarar görmeden sizlere lavabo tıkanıklığı açma işlemi yapılmaktadır. Bu modern yöntem lavabo açma işlemleri kapsamında en çok tavsiye edilen ve kullanımının sağlanması gereken bir yöntemdir.

Vermiş olduğumuz hizmet kapsamında İstanbul lavabo açma gibi her bölgeye hizmet sağlamaktayız. Hizmetimizde vermiş olduğumuz tüm işlemler detaylı olarak sizlere sunulmaktadır. Tüm işlemlerimizde hem sizlerin güvenini kazanmak hem de en kaliteli hizmeti sağlamak adına her daim en detaylı hizmeti vermekteyiz.

Hemen Ara
WhatsApp