Tuvalet Açma - Ozan Altyapı Tesisat

Ev içerisinde en çok kullanılan alanlardan biri olan tuvalet yapısı ve sistemi gereği tıkanma gösterebilmektedir. Bu nedenle kullanım temelli olarak ortaya çıkan bu durumlara dikkat edilmeli ve profesyonel hizmetlere başvurulmalıdır. Tuvalet tıkanıklığına genel olarak bakıldığında günlük hayatı en çok zorlayan durumlardan biridir. Yalnızca evde değil, iş yerlerinde ya da herhangi bir mekânda bu durumun oluşması tuvaleti kullanılmaz hale getirmektedir. Tuvalet açma işleminin bu nedenle hızlı ve en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. İstanbul’un tüm ilçelerinde vermiş olduğumuz hizmet kapsamında sizlere daima profesyonel bir ekip ve modern aletlerle sağladığımız hizmet veriyoruz.

Tuvalet tıkanıklığı günlük hayatı en çok etkileyen durumlardan biridir. Bu nedenle kullanım gereği her bölgenin gerektiği gibi kullanılması oldukça önemlidir. Tıkanma durumları genel olarak yanlış kullanıma bağlı bir şekilde ortaya çıktığı için kullanım burada önemli bir yere sahip olan konulardan biridir. Peki, genel yapısı ile tuvalet tıkanıklığı neden olur? Tıkalı tuvalet açma işlemi nasıl yapılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri

Tuvalet tıkanıklığı belirli nedenlerle ortaya çıkabilen bir durumdur. Kullanıcı temelli olanlar dışında yapım aşamasında da ortaya çıkan durumlar olabilir. Bu iki duruma bakıldığında kullanıcı ve kronik tıkanmalar olarak ikiye ayrılmaktadır. Tuvalet tıkanıklıkları gündelik hayatı oldukça zor bir şekilde etkiledikleri için dikkat edilmesi gereken ve genel olarak tuvalet tıkanıklığına neden olan kullanıcı bazlı nedenler aşağıda verilmiştir.

  • Tuvalet içerisinde ıslak mendil atmak
  • Suda çözünmeyen tuvalet kâğıtları kullanarak bu kâğıtları tuvalet içerisine atmak
  • Tuvalet içerisine yabancı cisimlerin(oyuncak, tahta maddeler ve suda çözünmeyen herhangi bir cisim) atmak

Kullanıma bağlı olarak borularda gerçekleşen kireçlenme

Bu sebepler kullanıcı bazlı olan tuvalet tıkanıklıklarının en önemli sorunlarından biridir. Bu konulara dikkat edilmesi halinde tuvalet tıkanıklığı yaşamanız olası değildir. Ancak tıkalı tuvalet açma işlemlerinde karşılaşılan bir diğer durum ise kronik nedenlerdir. Kronik nedenler aşağıda verilmiştir.

  • İnşaat halindeki binanın atıkları ya da molozların tuvalet içerisine atılması ya da düşmesi
  • Tesisat sisteminin doğru bir şekilde döşenmemesi

Bu sorunlar İstanbul tuvalet açma ve Bağcılar tuvalet açma işlemlerinde en çok karşılaşılan sorunlardır. Özellikle eski evlerin yer aldığı bu bölgelerde tuvalet tıkanıklığı nedenleri kullanıcı temelli olsa da kronik tıkalı tuvalet açma işlemleri de oldukça sık bir şekilde yapılmaktadır.

Tıkalı Tuvalet Açma

Geçmiş zamanlara bakıldığında tıkalı tuvalet açma için farklı yöntemler kullanılmaktaydı. İlk olarak en zararlı yöntem olan kimyasal yöntemler tıkalı tuvalet açma işleminde ya da farklı bir tıkanıklık açma işleminde kullanılmamalıdır. Kimyasal yöntem içerdiği kimyasallar nedeniyle borulara ve tuvaletinize zaman içerisinde zarar vererek sizleri fazla masrafa sokacak durumlar gerçekleşebilir.

Tuvalet açma işleminde kullanılmakta olan diğer yöntemler ise karbonat ve sirke, tuvalet pompası ve tuvalet teli yöntemleridir. Bu yöntemler tuvalet açma işlemlerinde işe yaramaktadır ancak sürekliliği olmayan yöntemlerdir. Bu nedenle günümüzde İstanbul tuvalet açma işlemlerinde kullanılmakta olan yöntem en etkili yöntemlerden biridir.

Günümüzde eski yöntemlerin yanı sıra kameralı robotlar kullanılmaktadır. Bu yöntemin diğer yöntemlerin yerini alması oldukça büyük bir değişime neden olmaktadır. Geçmiş zamanlarda yapılan profesyonel tıkalı tuvalet açma işlemlerinde dahi tesisat kırılması gibi sorunlar ortaya çıkmaktaydı. Bu nedenle tuvalet tıkanıklığı ya da herhangi bir tıkanıklık sizlere farklı sorunlarla geri dönüş yapmaktaydı. Ancak robotla tuvalet açma işlemlerinde bu durum söz konusu dahi değildir. Kameralı yapısı ile birlikte ilk olarak tuvalet içerisine gönderilir ve tıkanıklığın neden olduğu öğrenilir. Daha sonra robotla tuvalet açma işlemine başlanılır. Bu işlem sırasında herhangi bir şekilde tesisatınıza ve tuvaletinize herhangi bir zarar gelmeden işlemleriniz hallolur.

İstanbul’un tüm ilçelerinde vermiş olduğumuz hizmetimizde sizlere profesyonel bir şekilde tıkalı tuvalet açma işlemi sunmaktayız. İşlem kapsamında eviniz, iş yeriniz ya da sahip olduğunuz mekânınızda profesyonel ve en hızlı şekilde işlemi tamamlayarak günlük kullanımınızı en hızlı şekilde başlatmaktayız. Hizmet kapsamında kullanmış olduğumuz tüm cihazlar modern dünya yapısına uygun olan cihazlardır.

Hemen Ara
WhatsApp