Gider Açma - Ozan Altyapı Tesisat

Mutfak ve banyo ev içerisinde en çok kullanılan alanlardan biridir. Bu nedenle bu alanların bakımı ve temizliği oldukça önemlidir. Ancak bazı durumlarda mutfak ve banyolar sizlere zorlu anlar yaşatabilir. Özellikle bu bölgelerde yaşanan tıkanıklıklar oldukça zorlu anları ortaya çıkarmaktadır. Gider tıkanıklıkları da bu noktada önemlidir. Gider açma işlemleri, gider tıkanıklıklarında yapılması gereken işlemlerden biridir. Gider tıkanmaları genel olarak mutfak ve tuvalet içerisinde oluşmaktadır. Bu alanların en çok kullanılan alanlardan olmaları nedeniyle önemli bir konuma sahiptirler. Peki gider tıkanmaları nedir? Neden tıkanma meydana gelir? Tıkalı giderlerin sonucunda ne olur?

Gider Tıkanması

Su tesisatları ve gider tesisatları ev içerisinde her alanda bulunan tesisat yapısıdır. Tıkanmalar genel olarak boru içerisinde oluşmaktadır. Gider açma işlemi yapılmaması halinde boruların tıkanması ile temizlenmeyen borular patlama gibi olaylara neden olarak evinizde istemediğiniz durumlara neden olabilir. Eski evler içerisinde yıllardır yer alan boru sistemleri nedeniyle borular daha kolay şekilde patlama yaşatabilecektir.

Gider tıkanması istenmeyen maddelerin gider borularına gitmesi sonucuyla tıkanmalar meydana gelmektedir. Mutfak gideri tıkanması günlük kullanımın fazla olduğu bir alan olması nedeniyle sık yaşanan alanlardan biridir. Mutfak gideri açma işlemi sırasında herhangi bir hasar almaması adına kameralı robotlar ile işlemler yapılarak borularınıza ve tesisata hasar gelmeden işlemleriniz yapılmaktadır. Aynı şekilde banyo gideri açma ve lavabo gideri açma işlemlerinde de aynı yöntem kullanılarak herhangi bir hasar vermeden işlemler gerçekleştirilmektedir. Banyo gideri açma işlemleri de oldukça önemlidir.

Gider Tıkanma Sebepleri

Mutfak ve banyo tesisatları farklı yapılara sahip olması nedeniyle gider işlemleri ve tıkanma sebepleri farklı nedenlerden oluşmaktadır. Mutfak lavabosunda gider tıkanmaları genel olarak;

 • Yemek ardından tabakların yıkanmasıyla yemek atıklarının zamanla birikmesi
 • Yağların lavaboya dökülmesi oldukça sakıncalı bir işlemdir. Dökülen yağlar borulara yapışır ve zamanla tıkanmalar meydana gelir.
 • Kireçlenme sebebi ile borularda tıkanma meydana gelmektedir.

Mutfak gideri açma işlemleri borularınızda meydana gelen her sorunu en iyi şekilde kırmadan ve tesisatınıza hiçbir zarar vermeden kameralı robotlarla işlem yapmaktayız. Gider açma işlemleri kapsamında İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet vermekteyiz. Hizmetimiz kapsamında gider tıkanıklığı açma işlemlerinde tıkanıklık nedenini en iyi şekilde belirleyerek sizlere en iyi hizmeti sağlamaktayız.

Mutfak gideri açma, lavabo gideri açma ve banyo gideri açma işlemleri oldukça sık yapılan işlemlerden biridir. Günlük kullanımın sık olduğu alanlarda yer alan tıkanmalar nedeniyle belli bir süreçte kullanılmamaktadır. Bu nedenle tıkanmaların en kısa sürede açılması gerekmektedir. Lavabo gideri açma işlemlerinde de kurulmuş olan tesisata dikkat edilerek ve kullanılan özel kameralı robotlarla herhangi bir kırma olmadan işlem yapılmaktadır. Lavabo tıkanıklık nedenlerine bakıldığında ise;

 • Banyo lavabosu içerisine tıraş işlemleri sonrasında gidere giden kıllar zaman içerisinde tıkanıklık oluşturur.
 • Kireçlenme zamanla oluşan bir durumdur. Kireçlenme oluşması ile boru çapı daralarak gider tıkanması meydana gelir.
 • İnşaat süreci içerisinde inşaat malzemelerinin gider içerisine kaçarak kalıntılar tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Bu nedenlerle lavabo tıkanıklıkları ortaya çıkarak lavabo kullanılmaz hale gelmektedir. Büyükçekmece gider açma ve Küçükçekmece gider açma işlemleri kapsamında lavabo ve mutfak gideri açma konusunda sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Aynı zamanda banyo gideri açma işlemleri de bu şekilde yapılmaktadır.

Tıkalı Gider Nasıl Açılır?

Mutfak gideri açma ve lavabo gideri açma işlemleri aslına bakıldığında aynı işlemlerdir. Ancak gider tıkanıklığı nedenleri farklı olduğu için neden belirlemesi ve gider açma işlemlerine başlanması gerekmektedir. Lavabo gideri açma kameralı robotlar kullanılmaktadır. Bu robotlar tesisatı kırmadan sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Kameralı robotlar haricinde gider tıkanıklığı açma işlemi farklı ve doğal yollarla da yapılabilir. Ancak bu yollar tesisatınıza ve gider yapısına zarar verebilir. Bu doğal yollar basit tıkanıklıklarda etkili olmaktadır.

 • Sirke ve karbonat ile gider tıkanıklığı açma
 • Sirke ve tuz ile lavabo gideri açma
 • Pompa ile gider açma
 • Lavabo açma teli ile gider tıkanıklığı açma
 • Lavabo açıcı ile mutfak gideri açma

Bu yöntemler doğal yöntemlerdir. Ancak fazla kullanılması borularınıza zarar verebilir. Bu nedenle dikkatli ve gerekli ölçülerde kullanımı doğru olan ve yapılması önerilen kullanımdır.

Hemen Ara
WhatsApp